כעס, אלימות והעידן המודרני

אנו החיים בעידן המודרני חווים חיים בקצב גבוה ומרתק, חיים רצופי עניין, אינפורמציה שוצפת וקוצפת, עושר תרבותי ואינטלקטואלי, אינטראקציוני ותקשורתי, הבאים לידי ביטוי בשלל תחומי היום יום שלנו כבני וכבנות אנוש.

לצד עושר רבגוני זה, החיים בעידן המודרני רצופים מתחים, לחצים, אתגרים מורכבים ומשימות רבות פנים ולעיתים מנוגדות זו לזו.

רובנו ככולנו חווים מתחים ולחצים אלו, באופן נורמלי וטבעי, ברמה זו או אחרת, מושפעים מהם בדרכנו האישית והייחודית, מושפעים ומונעים על ידם באופן מודע ולא מודע ביחסינו עם הסביבה הקרובה והרחוקה וביחסינו עם עצמנו.

אנו סבורים כי ההיסטוריה האישית והפרטית שלנו, כמו גם ניסיון החיים המצטבר בעקבותיה הם אלו הקובעים את סבילותנו אליהם ואת האופן בו נגיב אליהם ובעקבותם וכי לעיתים, באופן טבעי, אנושי ונורמלי, אנו עלולים למצוא עצמנו מפגינים דרכי הסתגלות והתמודדות שאינן מתאימות או כאלו המזיקות לנו ולסביבתנו משום שהנן בלתי מסתגלות דיין.
בעיות שליטה בכעסים וויסותם (כפי שתוגדרנה בהמשך) ובעיות התנהגות אלימה הנן חלק מרכזי של קשיי ההסתגלות למתח וללחץ ומעצם טבען, מרגע הופעתן בחיינו, הרי הן מגבירות את הלחצים והמתחים ומקשות עוד על יכולתנו להתמודדות טובה ומסתגלת.

מרביתנו נוהגים בכעס בלתי מותאם מעת לעת כפי שמרביתנו נוהגים לעיתים בסוג אלימות כזה או אחר (למרות שאיננו מגדירים זאת כך בדיוק…) אולם לרוב, אלימות וכעס לא מותאם אינם הופכים למוקד ההתייחסות לסביבה או לבעיה ברורה ונראית לעין.

בעת שהם הופכים לכאלו, הרי שמתחיל סינדרום אי הסתגלות מעגלי ההולך וגדל ומזין את עצמו, כזה הפוגע באדם עצמו וביחסיו עם סביבתו והמעצים את הסבירות להתגברות תופעות האלימות והכעס.

מרכז קרבה בטוחה הינו מרכז טיפול ששם לעצמו מטרה לסייע בתחומים אלו, לסייע בהעלמת והפחתת בעיות האלימות והכעס, ברכישת מיומנויות שליטה עצמית וויסות כעסים ובשיפור היכולת התקשורתית האישית והבין אישית.

ניסיוננו רב השנים בסיוע בתחומים אלו נובע מהכרתנו כי אלימות וכעס לא נשלט אינם מחלה או תכונה תורשתית קבועה, כי אם דרך התמודדות לא מסתגלת המזיקה בראש ובראשונה לאדם המשתמש בהם עצמו ולסביבתו ולפיכך – דרך שניתן לשנותה ולהפכה למסתגלת.

השילוב בין ניסיוננו המקצועי רב השנים, הידע התאורטי שבידנו ורצונם של מטופלינו לשינוי אופני התמודדותם נמצא כיעיל ביותר, מוצלח וכבעל סיכויי הצלחה גבוהים.
באתר שלפניכם פרושה משנתנו המקצועית והאישית, ניסיוננו המקצועי, דרכי העבודה והטיפול במרכזנו , דרכי ההתקשרות עמנו ושלל מבואות תאורטיים אודות הנושאים המעסיקים אותנו בעבודתנו היום יומית.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה וסוגיה.

Call Now Button